پیامبر اکرم (صلی‌الله‌علیه‌و‌آله‌وسلم) می فرماید:
۞ هر مسلمانی درختی بنشاند یا کشته‌ای بکارد و انسان یا پرنده یا چارپایی از آن بخورد، برای او صدقه محسوب می‌شود ۞
Tuesday, 14 July , 2020
امروز : سه شنبه, ۲۴ تیر , ۱۳۹۹ - 24 ذو القعدة 1441
شناسه خبر : 3026
  پرینتخانه » بوشهر, زراعت و باغبانی, وزارت جهاد کشاورزی تاریخ انتشار : ۲۸ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۶ | 91 بازدید | ارسال توسط :
معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر گفت:

تشدید خسارت آفات چوبخوار خرما در استان بوشهر

به دنبال تشدید خسارت آفات چوبخوار خرما در باغات خرمای شهرستان های تنگستان و دشتستان ، تصمیم گیری و برنامه ریزی همه جانبه این موضوع ضروری است.
تشدید خسارت آفات چوبخوار خرما در استان بوشهر

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی زیست سیما به نقل از سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر، معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر گفت: به دنبال تشدید خسارت آفات چوبخوار خرما در باغات خرمای شهرستان های تنگستان و دشتستان و لزوم تصمیم گیری و برنامه ریزی همه جانبه برای مدیریت تلفیقی این آفات ، بازدیدی در بهمن ماه از باغات خرمای شهرستانهای تنگستان و دشتستان با حضور نمایندگان سازمان حفظ نباتات کشور، معاونت باغبانی وزارتخانه، موسسه تحقیقات گیاهپزشکی، پژوهشکده خرما و میوه های گرمسیری ، موسسه تحقیقات خاک و آب کشور، موسسه آموزش معاونت ترویج وزارتخانه ، نمایندگان فرمانداریها ی تنگستان و دشتستان و همچنین مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی انجام شد.

خسرو عمرانی افزود: در این بازدید وضعیت کنونی باغات، آثار خسارت آفت، اقدامات انجام شد و نتایج حاصله از آن اقدامات، همچنین اقداماتی که باید صورت پذیرد و لزو م همکاری تمامیدستگاههای مرتبط با این موضوع بررسی شد.

عمرانی اظهار داشت: از آنجا که یکی از دلایل اصلی تشدید فعالیت آفات چوبخوار خرما ، کاهش کمیت و کیفیت آب آبیاری نخیلات می باشد، بحث و تبادل نظرهایی در ارتباط با امکان کاهش شوری آب انجام شد.

وی گفت: این بازدید در سه اقلیم متفاوت با شرایط آب، خاک، اکولوژی و رقم متفاوت شامل بخش بوشکان دشتستان، حومه اهرم و آبپخش ) طرح ۱۷۱ هکتاری ( انجام شد و پس از آن همه اعضا ی حاضر در بازدید در جلسه ستاد گیاهپزشکی با محوریت برنامه ریزی برای مدیریت تلفیقی آفات چوبخوار خرما ، در فرمانداری شهرستان دشتستان شرکت نمودند

نویسنده : پایگاه خبری تحلیلی زیست سیما | منبع خبر : سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.