به پایگاه خبری تحلیلی زیست سیما خوش آمدید معرفی و یا تبلیغ رویدادهای علمی و کسب و کارها به معنای تائید آنها نیست در مورد صحت آنها جویا شوید

خرید و فروش حیوانات تاکسیدرمی شده جرم است | پایگاه خبری تحلیلی زیست سیما | پایگاه خبری تحلیلی زیست سیما
پیامبر اکرم (صلی‌الله‌علیه‌و‌آله‌وسلم) می فرماید:
۞ هر مسلمانی درختی بنشاند یا کشته‌ای بکارد و انسان یا پرنده یا چارپایی از آن بخورد، برای او صدقه محسوب می‌شود ۞
Saturday, 8 May , 2021
امروز : شنبه, ۱۸ اردیبهشت , ۱۴۰۰ - 27 رمضان 1442
شناسه خبر : 7162
  پرینتخانه » حیات وحش و تنوع زیستی تاریخ انتشار : ۰۹ دی ۱۳۹۹ - ۱۹:۳۷ | 276 بازدید | ارسال توسط :
رئیس اداره حقوقی محیط زیست استان تهران:

خرید و فروش حیوانات تاکسیدرمی شده جرم است

امراللهی گفت: در آیین نامه قانون شکار و صید که در دیماه سال گذشته به تصویب رسید در ماده ۸ به صراحت قانون گذار خرید و فروش اجزای حیوانات را جرم دانسته و اشخاصی که اقدام به این کار می‌کنند بر اساس این ماده قانونی مجرم هستند.
خرید و فروش حیوانات تاکسیدرمی شده جرم است

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی زیست سیما به نقل از گروه اجتماعی خبرگزاری دانشجو، برنامه «صبح و گفتگو» رادیو گفتگو با موضوع خرید و فروش حیوانات تاکسیدرمی شده با دکتر علی امراللهی رئیس اداره حقوقی محیط زیست استان تهران به صورت تلفنی گفتگو کرد.

علی امراللهی با بیان اینکه خرید و فروش حیوانات تاکسیدرمی شده نشان دهنده این است که یک حیوانی از بین رفته تا امکان تاکسیدرمی شدن آن محقق شده باشد، گفت: این اتفاقا در میان حیوانات وحشی که دارای جذبیت خاصی هستند اتفاق می‌افتد. حیوانات اهلی در دسترس هستند و مطالبه گر زیادی جهت تاکسیدرمی شدن آن وجود ندارد.

وی از سازمان حفاظت محیط زیست به عنوان متولی برخورد با خرید و فروش تاکسیدرمی نام برد و اظهار کرد: ماموران ما به عنوان ضابط قضایی در خصوص مشاهده گونه‌هایی که به صورت تاکسیدرمی مورد خرید و فروش و حتی عرضه قرار می‌گیرند، برخورد می‌کنند و مراتب را به مراجع قضایی معرفی می‌کنند. یگان‌های ما این رصد را در فضای مجازی، فروشگاه‌ها و اماکن عمومی انجام می‌دهند.

رئیس اداره حقوقی محیط زیست استان تهران با اشاره به اینکه برای جلوگیری از تاکسیدرمی کردن حیوانات قانون داریم، گفت: سوای اینکه در قانون شکار و صید به این موضوع اشاره شده، در آیین نامه قانون شکار و صید که در دی ماه سال گذشته به تصویب رسید در ماده ۸ به صراحت قانون گذار خرید و فروش اجزای حیوانات را جرم دانسته و اشخاصی که اقدام به خرید و فروش اجساد حیوانات می‌کنند بر اساس این ماده قانونی مجرم هستند و تحت تعقیب قضایی قرار می‌گیرند.

وی متذکر شد: اگر گونه تاکسیدرمی خریداری نشود فرد تاکسیدرمی کار تمایل به انجام این کار را ندارد بنابراین از مردم می‌خواهیم از خرید گونه‌های تاکسیدرمی خودداری کنند.

پایگاه خبری تحلیلی زیست سیما

نویسنده : پایگاه خبری تحلیلی زیست سیما | منبع خبر : خبرگزاری دانشجو
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.